Szkolne liczenie metrów dobra
Wpisany przez Agnieszka   
środa, 01 czerwca 2016 22:50

      31 maja 2016 r. w Gimnazjum nr 2 im. Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata odbyła się niezwykła impreza.


      Punktualnie o 9.00 w sali gimnastycznej opiekunka gimnazjalnych wolontariuszy- Bożena Bierowiec- Chrustek- przedstawiła reprezentantów szkół podstawowych i gimnazjów G i M Czerwionka - Leszczyny. Przy dźwiękach muzyki na środku sali pojawiały się kolejno drużyny z SP Dębieńsko, SP-3 w Leszczynach , SP Książenice, SP Stanowice, ZSS z Leszczyn, G-2, G-1, G-3,  G-4, G- 7  oraz G-5.


     Wtedy głos zabrał dyrektor G-2 - Krzysztof Kalinowski, który powitał ekipy z poszczególnych placówek i ich opiekunów , przypomniał ideę KILOMETRÓW DOBRA, przedstawił Ewelinę Burzyk- przewodniczącą Stowarzyszenia Jestem- i Michała Tomana- prezesa grupy biegowej Luxtorpeda ( inicjatorów akcji), życzył wszystkim dobrej zabawy i zaznaczył, że każda drużyna ma własnego wolontariusza,który zawsze będzie służył  pomocą.


     Zawodnicy zajęli miejsca na trybunach i rozpoczął się program artystyczny. Świetny układ taneczno- gimnastyczny dwóch dziewcząt z szarfami wywołał gromkie oklaski widowni. Podobny aplauz wzbudził pokaz cheerleaderek przygotowany przez Agnieszkę Skudrzyk.


      Wreszcie nadszedł czas na konkretne działania. Mikrofon ponownie trafił w ręce Bożeny Bierowiec- Chrustek. Zaprosiła do stolików poszczególnych reprezentantów  wraz z puszkami złotówek zebranych w szkołach. Wolontariusze rozdali taśmy klejące i zaczęło się naklejanie monet. 44 monety tworzyły 1 metr dobra. Drużyny układały metry, a wolontariusze spisywali. Pieniądze zostały przekazane Michałowi Toman.


     Po krótkiej przerwie zaczęły się zabawy ruchowe. Zawody prowadziły Ewa Kontny- Paszek i Aleksandra Kurpanik. Każda konkurencja miała związek ze złotówką, m.in. bieg sztafetowy, tworzenie kwiatów z papierowych złotóweczek ( prace oceniała widownia) czy rzut piłką do dużej kartonowej monety.


      Wolontariusze podliczyli punkty zdobyte w sportowych zmaganiach i nastąpiła dwudziestominutowa przerwa, w czasie której zawodnicy, ich opiekunowie i wolontariusze udali się na wyśmienity poczęstunek- pyszne ciasto i soki.


      Wróciwszy do sali widzowie z uwagą obejrzeli prezentację multimedialną pt."Pod znakiem dobra. Kampania KILOMETRY DOBRA w Czerwionce- Leszczynach" przygotowaną przez Ewelinę Burzyk, która barwnie ją komentowała. Slajdy przedstawiały akcje kwestowania przez 50 wolontariuszy ( z G-2 pod opieką B.Bierowiec- Chrustek i ZSS pod opieką Marzeny Bartoszek). Przypomniała, że pieniądze zbierane były na
hipoterapię, dogoterapię i tor do bocce dla niepełnosprawnych dzieci z ZSS.


     Nastepnie głos zabrał Michał Toman, który na tle zdjęć zawodników grupy biegowej Luxtorpeda dziękował wszystkim kwesującym na rzecz
KILOMETRÓW DOBRA.


       W końcu nadszedł czas podsumowania.Okazało się, że wszystkie szkoły w sumie zebrały ponad 39 metrów dobra. Burmistrz GiM Czerwionka - Leszczyny- Wiesław Janiszewski, dyr. G-2 - Krzysztof Kalinowski , prezes Michał Toman i Ewa Kontny- Paszek wręczyli przedstawicielom każdej
placówki certyfikaty z wpisanymi metrami dobra. Kolejność była następująca: G-4,  G-7,  SP-3,  G-3,  G-1, G-2,  SP Książenice,  ZSS,  SP Dębieńsko,  G-5,  SP Stanowice.


       Przyznano również dyplomy za konkurencje sportowe. Równorzędne III miejsca zajęły    G - 2  i G-1,  II miejsce: G-4 , a zwycięzcami i laureatami I miejsca okazali się reprezentanci SP- 3.


       Na zakończenie burmistrz GiM Czerwionka - Leszczyny - Wiesław Janiszewski- podziękował za sprawnie przeprowadzoną szczytną akcję KILOMETRY DOBRA.


      Prezes grupy biegowej Luxtorpeda -Michał Toman- wręczył opiekunce wolontariuszy - Bożenie Bierowiec- Chrustek-  pisemne podziękowanie w formie dyplomu i takież  same dla wszystkich wolontariuszy oraz na ręce dyrektora K. Kalinowskiego dla Gimnazjum nr 2 im. Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Do podziękowań dołączone były pięknie ozdobione drewniane serduszka.


     Czy DOBRO można mierzyć KILOMETRAMI? Oczywiście! Trzeba tylko serca i chęci do działania!


Lilianna Zimoń- członek Stowarzyszenia Jestem

 

Poprawiony: środa, 01 czerwca 2016 22:58
 
Powered by www.studiotomcom.pl